Tel.:
Látogatóinknak Kiállítások Múzeumpedagógia Rólunk Hírek

MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA 2022

naptár2022. június 23.

Június 25-én este hat órától éjfélig utcafesztiválon mulathatnak a résztvevők a Bocskai utcában! Lesz fegyver- és viseletbemutató, kézműves foglalkozások és vásár, népi játszótér, koncertek és templomtúrák! Megcsodálható továbbá a Bocskai korona- és jogarmásolat. A bátrabbak kipróbálhatják a parázson-járást, és bajuszkiállítás nyílik, melyen megismerhetők a régi korok bajuszdivatjai! Találkozzunk a nyár leghosszabb éjszakáján a Bocskai Múzeumban! A rendezvény felnőtteknek 500 Ft-os karszalaggal, bajusszal érkező vendégeknek és gyerekeknek ingyenesen látogatható, és a múzeumnál állandó megállóhellyel rendelkező városnéző nosztalgiavonattal is megközelíthető!

Részletes program:

UTCAFESZTIVÁL

- 18.00 és 24.00 között utcafesztivállal várja látogatóit Hajdúszoboszló múzeumi negyede!

- Egész éjszaka népi kézműves vásár, bemutatók, foglalkozások, népi játszótér és gasztropont.

KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ

- 18.00 A "Bajuszos hajdúk örökében" című időszaki kiállítás megnyitója. Látványberetválást tart "Bocskai borbélya"

KONCERTEK

- 19.00 Bocskai korát idéző régizenei előadás, hagyományőrzők fegyver- és viseletbemutatója

- 20.00 Szoboszlói citerások előadása

- 21.00 A Chico Manada jazz koncertje

- 22.30 A Lituus Brassband könnyed komolyzenei előadása

PARÁZSON-JÁRÁS

- 21.30-kor fellobban Szent Iván tüze, amely elhamvadva parázzsá válik. A bátrabbak - vezetett meditációs felkészülés után - kipróbálhatják a parázsonjárás élményét.

TEMPLOMTÚRÁK

- 21.00-kor, 21.45-kor és 22.15-kor vezetett túra indul a múzeumtól a református, a római és a görög katolikus templomokhoz.

KIÁLLÍTÁSOK

Az est során látogatható a múzeum valamennyi kiállítása:

- A Bocskai koronát és jogart bemutató Fejedelmi Kincstár.

- A Retró-kiállítás, ahol ki lehet próbálni egy valódi Trabant vezetését.

- A Picasso és Chagall alkotásokat bemutató nemzetközi modern képtár.

- A hajdú örökséget bemutató helytörténeti kiállítás.

- A kulturális hagyományokat feldolgozó néprajzi kiállítás.

A programok Hajdúszoboszló Város Önkormányzata támogatásával, a Bocskai Múzeum és a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár közös rendezésében valósulnak meg.

RENDEZVÉNY TÉRKÉP

2024 © Bocskai István Múzeum Minden jog fenntartva