Tel.:

A múzeum másik arca

naptár2020. május 28.

2020.04.01.
Ha a múzeumnak arca lenne, akkor mindjárt kettő is lenne belőle. Az egyikkel a látogatókra mosolyogna, a másikat ránk, múzeumi szakemberekre "ragyogtatná". Hát igen: mi akkor is örömünket leljük a hivatásunkban, amikor nem fogadhatjuk szeretett látogatóinkat. Prózaian háttérmunkának is hívhatnánk azt a millió feladatot, amit 15.000 műtárgyunk napi szintű gondozása jelent, de szebben hangzik és igazabb is, ha "kulturális örökségünk fenntartásának" nevezzük. E fenntartó munka nem túl látványos, de akkor is el szoktuk végezni, amikor nyitva vannak a kiállításaink. Enélkül a munka nélkül hatalmas vagyoni és felbecsülhetetlen szellemi károkat szenvedne el az ország. Ezért a legnagyobb gondossággal kezeljük gyűjteményeinket. Meg azért is, mert szeretünk velük foglalkozni. Örömünket leljük a munkánkban, mert ebben találjuk meg az utat, ami önmagunkhoz elvezet. Nem öncélú, de önazonos munka. Szeretjük.

2024 © Bocskai István Múzeum Minden jog fenntartva
Készítette: