Múzeumi alkotóház a Madarak és fák napján

Készülnek a papírmadarakKészülnek a papírmadarakA Madarak és fák napja alkalmából családi délelőttöt rendeztünk a Bocskai István Múzeumban május 10-én, mellyel a természetvédelem fontosságára, az élővilág tiszteletére hívtuk fel az érdeklődők figyelmét.

A szép számú résztvevők elsőként a Delfin-Szívecske bábcsoport előadását nézték meg, a műsort Vágóné Szabó Erzsébet tanította be az óvodásoknak. Ezt követően Nagy István muzeológus ismertette a jeles nap történetét, bemutatta a Hortobágy jelentőségét a Magyarországon megfigyelt madárfajok szempontjából, és felhívta a figyelmet arra is, hogy az idén a túzokot választották az év madarának. Az érdeklődők megtudták, hogy melyik madár repül a leggyorsabban, és hány darab toll fedi egy madár testét. Ezután vendégeink múzeumpedagógiai foglalkozás keretében origami madarakat készítettek Dóróné Balázs Katalin tanárnő vezetésével.